Європейські виробники нержавіючої сталі готові підняти ціни

Металургійні заводи ЄС прагнуть підвищення цін, незважаючи на повільний початок 2023 року. Попит на нержавіючу сталь у Європі в перші кілька тижнів нового року не можна назвати високим. Дистриб'ютори повідомляють, що рівень запитів високий, а обсяги продаж стабільні.

Ринкова активність на ринку нержавіючої сталі в Європі покращувалася з місяця на місяць, проте поки що залишається нижчою за рівень, зафіксований у січні 2022 року. Довіра покупців низька на тлі геополітичної та економічної невизначеності, що зберігається, а також волатильності цін на сировину для сталеплавильного виробництва.

Запаси нержавіючої сталі в Європі залишаються відносно високими. Тим не менш, більшість покупців очікують, що їм потрібно буде розмістити принаймні деякі замовлення на поповнення запасів на заводах у лютому та березні, щоб бути готовими до постачання у квітні - червні.

Очікується, що темпи скорочення запасів пришвидшаться протягом першого кварталу, чому сприятиме скорочення надходження імпорту. Залишки квот залишаються доступними для нержавіючих холоднокатаних листів та смуг із усіх країн, крім Туреччини. Станом на 30 січня доступно трохи менше половини квоти для Тайваню і понад сімдесят п'ять відсотків квоти для «інших країн».

І це незважаючи на те, що пропозиції щодо імпорту залишаються нижчими за внутрішні ціни. Менеджери із закупівель повідомляють, що більшість одержуваних ними азіатських розцінок на холоднокатаний рулон типу 304 нижче 3000 євро за тонну, включаючи доставку та будь-які застосовні мита або тарифи.

Однак, оскільки покупці стурбовані майбутнім напрямом попиту та цін, нині вигіднішою є більш дорога, але швидша доставка від місцевих постачальників. Це контрастує з ринком прутків із нержавіючої сталі, де обсяги імпорту індійського походження залишаються високими через суттєву перевагу в ціні, що перевищує 1000 євро за тонну.

Європейські заводи продовжують публікувати свої щомісячні націнки на сплави, хоча механізм ціноутворення «база плюс сплав» нині рідко використовують у угодах між виробниками та його основними покупцями.

Проте кілька покупців зазначили, що поточні пропозиції за фіксованими цінами призведуть до надзвичайно низьких або, в деяких випадках, до негативних базисних цін, якщо відняти значення надбавок на сплави цього місяця.

Було оголошено про подальше збільшення надбавок за лютневі сплави. Малоймовірно, що європейські виробники нержавіючої сталі зможуть підняти свої фіксовані ціни реалізації на таку ж суму, особливо для марки 316. Тим не менш, очікується, що купівельна активність покращиться наступного місяця, оскільки все більше сервісних центрів і продавців почнуть думати, як закрити свої потреби в матеріалах на другий квартал.