Наша адреса:

49000, Україна, м. Дніпро,
вул. Князя Володимира Великого, 9 (1 поверх)
9:00 - 18:00 Пн.-Чт. 9:00 - 17:00 Пт. сб-нд: вихідний
Замовити дзвінок

Наша адреса:

49000, Україна, м. Дніпро,
вул. Князя Володимира Великого, 9 (1 поверх)
9:00 - 18:00 Пн.-Чт. 9:00 - 17:00 Пт. сб-нд: вихідний
Замовити дзвінок

Турецька компанія Eti Krom припиняє експорт ферохрому та хромової руди

Експорт ферохрому та хромової руди призупинень на невизначений термін через проблеми з логістикою, спричинені збитками, завданими турецько-сирійським землетрусом.

Турецька компанія Eti Krom, дочірня компанія Yildirim, призупинила експорт ферохрому та хромової руди на невизначений термін через проблеми з логістикою, спричинені збитками, завданими турецько-сирійським землетрусом.

Ушкодження залізничної лінії від руд Krom та заводу з виробництва ферохрому до південних морських портів Туреччини змусило компанію призупинити експорт.

Припинення роботи залізниці заблокувало доступ до основного експортного маршруту компанії, порту Іскендерун, який також був закритий до подальшого повідомлення внаслідок землетрусу та подальшого пожежі, в результаті якої спалахнуло понад 1000 контейнерів, за даними морської влади Туреччини. Найближча альтернатива, порт Мерсін, розташований за 209 км на захід, працює, і судноплавні компанії перенаправляють туди свої перевезення. Але через вихід із ладу залізниці продукція Eti Krom не може дістатися до порту.

«Усі поставки хромової руди та ферохрому зупинені через проблеми з логістикою у зв'язку із землетрусами у східній частині Туреччини», — сказав джерело, близьке до операції. «Досі немає ясності щодо того, коли все повернеться на круги своя».

Eti Krom виробляє високовуглецевий ферохромовий сплав із мінімальним вмістом хрому 65%. Європейські ціни на цей сорт востаннє оцінювалися 9 лютого на рівні 2,20-2,50 дол. США/фунт у розрахунку на одиницю продукції порівняно з 2,08-2,36 дол. США/фунт у розрахунку на одиницю продукції 31 січня, і учасники ринку заявили Argus, що нижча доступність турецької сировини може призвести до подальшого зростання цін. Сьогодні Argus оцінив турецьку кускову хромову руду в кількості 40-42% в 310-320 доларів США за тонну (сиф Китай) в порівнянні з п'ятирічним максимумом в 395-400 доларів США за тонну (сиф Китай) у червні. Переважна більшість хромової руди країни йде до Китаю.

Зусилля з надання допомоги продовжуються на турецько-сирійському кордоні, і наразі відомо, що понад 28 000 людей загинули внаслідок землетрусу та подальших руйнувань.