Європейський підрозділ «Сєвєрсталі» вийшов з-під санкцій шляхом продажу

Російська гірничодобувна та металургійна компанія «Северсталь» завершила продаж своєї європейської мережі збуту стали «Северсталь Дистриб'юшн» компанії Marcegaglia Carbon Steel

Продаж італійської компанії Marcegaglia дозволить їй встановити присутність у Північній Європі, країнах Балтії. Санкції проти акціонера Мордашова зробили бізнес у Європі «неможливим»

Поширення відновиться спочатку в Латвії, а потім у Польщі, Україні

Російська гірничодобувна та металургійна компанія «Северсталь» завершила продаж своєї європейської мережі збуту стали «Сєвєрсталь Дистриб'юшн» компанії Marcegaglia Carbon Steel, дочірньої компанії італійської групи з перекатування сталі Marcegaglia, вивівши цей підрозділ з-під санкцій ЄС, йдеться в окремих заявах двох сталеливарних компаній у квітні 21.

Компанія Marcegaglia Carbon Steel перейменувала свою покупку в Marcegaglia Baltics.

«Санкції ЄС проти (мажоритарного акціонера «Сєвєрсталі») Олексія Мордашова унеможливили роботу нашого розподільчого підрозділу в Європі», — заявили в російській компанії. «Незважаючи на ці обмеження, які ми вважаємо необґрунтованими та незаконними, для нас важливо, щоб наші колеги із «Северсталь-Дистрибуції» зберегли свої робочі місця, а активи, які ми розвиваємо протягом багатьох років, продовжували працювати. Тому ми з радістю передаємо їх новому власнику».

Заснована у 1992 році компанія «Северсталь Дистриб'юшн» зі штаб-квартирою в Латвії постачає металопродукцію «Северсталі» до ЄС та України, частково обробляючи її у власному великому сервісному центрі , що спеціалізується на поздовжньому та поперечному різанні рулонного та товстого прокату.

У 2021 році, за останній повний рік до того, як військові дії Москви в Україні призвели до санкцій проти багатьох російських компаній, підрозділ продав 1,85 млн тонн, або більше половини загального експорту "Сєвєрсталі", а оборот досяг 1,53 млрд євро. Цей обсяг покриває 30% видимого споживання гарячекатаного та оцинкованого рулону та профільних труб у країнах Балтії, повідомляє S&P Global Commodity Insights. млн тонн плоского прокату та зварних труб на рік.

Переїзд Marcegaglia дозволяє їй встановити комерційну присутність у Північній Європі та країнах Балтії, повідомила італійська компанія, додавши, що діяльність дистриб'юторської компанії буде відновлена ​​спочатку у Латвії, а потім у Польщі та Україні.

Покупка відбулася через кілька місяців після того, як Marcegaglia придбала підрозділ довгомірного прокату з нержавіючої сталі фінської Outokumpu.

Компанії не розкрили суму угоди, заявивши, що платіж «Сєвєрсталі» » не було зроблено та залишиться замороженим на спеціальному рахунку умовного депонування доти, доки не припиниться режим санкцій, введених ЄС.