Сектор нержавіючої сталі в ЄС зіткнувся зі зниженням попиту та цін

Надії на відновлення європейського ринку нержавіючої сталі у другому кварталі тануть. Продавці та дистриб'ютори в регіоні повідомляють про слабкий прогноз попиту після відносно низьких обсягів продажів у перші три місяці 2023 року.

Виробничий індекс PMI S&P Global Eurozone у липні 2022 року впав нижче 50 пунктів і знижується вісім місяців поспіль. Багато галузей, які споживають нержавіючу сталь, очікують загального скорочення виробництва цього року порівняно з 2022 роком. Будівельній галузі заважають високі відсоткові ставки. Виробництво автомобілів залишається нижчим за прогнозовані рівні.

Однак зростаюча потреба у внутрішній енергетичній безпеці в Європі призводить до збільшення споживання сталі в нафтогазових проектах. Покупці також повідомляють про прийнятний рівень активності в ланцюжках постачання хімічної та фармацевтичної продукції.

Запаси нержавіючої сталі по всій Європі почали скорочуватися. Однак скорочення запасів займає більше часу, ніж очікувала більшість дистриб'юторів через слабкий попит. Покупці, як і раніше, неохоче приймають будь-які довгострокові рішення про купівлю і вважають за краще отримувати матеріал з існуючих запасів, де це можливо.

Отже замовлення на європейських заводах низькі, а терміни поставки короткі. Учасники ринку повідомляють, що як виробники сортового, так і плоского прокату прагнуть до продажу, і що ціни цього місяця зазнали значного зниження. що є 22-місячним мінімумом. Еквівалентна ціна на холоднокатаний рулон 316 приблизно на 720 євро за тонну менша, ніж опубліковані заводами надбавки на сплави за березень.

Місцеві виробники сортового прокату змушені скорочувати розрив з імпортними цінами на товарний матеріал. Різниця між чинними європейськими цінами та індійськими пропозиціями становить понад 1500 євро за тонну 304 гарячекатаних злитків без урахування застосовних мит. прокат. Покупці стурбовані тим, що зниження цін призведе до подальшого знецінення існуючих запасів.

Конкуренція між дистриб'юторами сильна, і ціни на перепродаж також впали. Більшість учасників ринку очікують, що як цінові умови, так і умови попиту залишаться складними протягом усього другого кварталу.